ISO 9001:2000 (TR1154QC)
Kalite Yönetim Sistemi
TDSYMB RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI
Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ortaklığında gerçekleştirilen geleneksel Resim ve Şiir Yarışmasının altıncısı başlıyor.
                            “Ben Yetiştirici Olacağım”
          KONULU ÇOCUK RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
1.  Yarışmaya 2002-2007 yılları arasında doğmuş, soykütüğü ve önsoykütüğü sistemine kayıtlı, 5 baş ve üzeri ineğe sahip işletmelerde yaşayan çocukları/torunları katılabilir.
2. Yarışmanın konusu “Ben Yetiştirici Olacağım” olarak belirlenmiş olup, gelecekte ailelerine ait işletmenin sahibi olma ihtimali yüksek olan çocukların gözünde sığırcılık işletmeleri ve süt sığırcılığının her yaştan sığır ve sığır ile ilgili işlerin çocukların hayatlarındaki yeridir.
3. Resim yarışmasında 35×50 cm. boyutunda resim kağıdı ve pastel boya, sulu boya, yağlı boya, kuru boya teknikleri kullanılacaktır.
4. Her çocuk her bir yarışmaya sadece bir eseri ile katılabilecektir.
5. Önceki yıllarda dereceye giren çocukların resim ve şiirleri değerlendirilmeyecektir.
6. Her resmin/şiirin arka sağ alt köşesine adayın adı-soyadı, doğum tarihi, okulu, yarışmaya hangi yaş grubunda katıldığı, açık adresi ile işletme numarası okunaklı bir şekilde yazılacaktır. Yarışmacının yarışma koşullarına uygunluğunun belirlenmesi öncelikle il birlik başkanlarının sorumluluğundadır.
7. Yarışmalar biri 01.01.2002-31.12.2004 tarihleri, diğeri de 01.01.2005-31.12.2007 tarihleri arasında doğmuş çocukların oluşturacağı iki ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.
8. Dereceye giren yarışmacılardan;
-     Birincilere dizüstü bilgisayar,
-     İkinciye dijital kamera,
-   Üçüncülere dijital fotoğraf makinesi verilecektir. Ayrıca her kategori için üçer adet mansiyon ödülü, ödül alan ve resimleri sergilenmeye değer bulunan her çocuğa başarı belgesi verilecektir.
9. Yarışmaya katılan şiir ve resimler ilde, İl Birliği yetkilisi, Resim ve Türkçe öğretmenlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda her kategori için yarışmaya katılmaya değer bulunan en fazla 10 resim ve 10 şiir Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğine gönderilecektir.
10. Yarışmaya katılan tüm resimler/şiirler arasında sergilenmeye değer bulunanlar Ankara Üniversitesi Rektörlüğü sergi salonu ve gerek duyulduğu takdirde Ankara ve Ankara dışında başka salonlarda sergilenebilecektir.
11. Yarışmaya katılan eserler sahiplerine iade edilmeyecek. Merkez Birliği tarafından korunacak ve gerek duyulursa eğitim malzemesi, afiş, takvim vb. tanıtım amacıyla kullanılabilecektir. Bu kullanımlar için eser sahipleri bir hak iddiasında bulunmayacaklardır.
12. Yarışmaya gönderilen resimler iki kalın karton arasına, şiirler sert bir dosyaya konulmak suretiyle ambalajlanacak ve en geç 06 Ocak 2015 tarihine kadar İl Birlikleri tarafından uygun olarak ambalajlanmış şekilde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne ulaştırılacaktır.
13.  Değerlendirme kurulu tarafından incelenerek sonuçlar Ocak ayı içerisinde açıklanacaktır.
 http://www.dsymb.org.tr/resim-siir-yarismasi-basliyor/

Diğer Haberler
2018 YILI EYLÜL-EKİM-KASIM AYLARI ÇİĞ SÜT DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLIYOR
TÜRKİYE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİNDE SÜT PİYASASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ADSYB 500 BAŞLIK DAMIZLIK DÜVE MERKEZİ HAYVANCILIK TESİSİ İNŞAATI İHALESİ
ADSYB 500 BAŞLIK DAMIZLIK DÜVE MERKEZİ HAYVANCILIK TESİSİ İNŞAATI İHALE İDARİ ŞARTNAMESİ
2018 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR 2018/11460
2017 YILI MAZOT, GÜBRE, TOPRAK ANALİZİ VE YEM BİTKİLERİ DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLIYOR
ULUSLARARASI 6. AYDIN, TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI
T. C. ZİRAAT BANKASI VE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNCE TARIMSAL ÜRETİME DAİR DÜŞÜK FAİZLİ YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ KULLANDIRILMASINA İLİŞKİN KARARIN YÜRÜRLÜĞE KONULMASI HAKKINDA KARAR
2017 YILI 7-8-9 AY ÇİĞ SÜT DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR
2017 YILI ÇİĞ SÜT VE 2016 YILI BUZAĞI DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR
TÜM HABERLER
 SAYFA İŞLEMLERİ
Bu Sayfayı Yazdır
 SİTE İÇİ ARAMA
 EĞLENCE KÖŞESİ
Galeriyi gezmek için tıklayınız
 YAYINLARIMIZ
Tüm Yayınlarımız için tıklayınız