ISO 9001:2000 (TR1154QC)
Kalite Yönetim Sistemi
ADSYB' DEN“SIĞIRLARDA AYAK VE TIRNAK BAKIMI EĞİTİMİ” ADLI EĞİTİM PROJESİ

Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan bir proje hem sığırları hem yetiştiricileri sevindirirken hem de unutulmaya yüz tutmuş olan nalbantlık mesleğini yeniden cazip hale getiriyor. Proje kapsamında hayvan sağlığını önemli derecede etkileyen ayak ve tırnak bakımları bundan sonra eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılacak. Bunun yanında nalbantlar da artık sadece nal çakarak değil sığırların ayak ve tırnak bakımlarını yaparak da mesleklerini icra edecek.
Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (ADSYB), Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) 2015 yılı Teknik Destek programı Temmuz - Ağustos dönemi kapsamında başvurmuş olduğu “Sığırlarda Ayak ve Tırnak Bakımı Eğitimi” adlı eğitim projesi hibe almaya hak kazandı.
Hibe destek almaya hak kazanan “Sığırlarda Ayak ve Tırnak Bakımı Eğitimi” projesinin sözleşmesini GEKA Aydın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Armağan Aydın ile imzalayan ADSYB Başkanı Mehmet Sedat Güngör, bu proje ile Aydın’daki yaklaşık 326 bin sığırın periyodik ayak ve tırnak bakımının daha bilinçli olarak gerçekleştirileceğini söyledi.
Tüm canlılarda yaşam biçimi ve verimlilik esasının aslında birbirine benzediğini bu nedenle hayvanlarda da kişisel bakımın büyük önem arz ettiğini belirten Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör, “Eğitim projemiz Aydın başta olmak üzere tüm Ege bölgesi hayvancılığına katkı sağlayacak” dedi.
Sığırlarda Ayak ve Tırnak problemlerinin önemine değinen Başkan Güngör, ADSYB personelinin bu konuda alacağı eğitim ile birlik olarak yetiştiricilere daha iyi hizmet vereceklerini vurguladı. Sığırlardaki ayak ve tırnak problemlerine gereken önemin verilmesi ile süt verim kayıplarının engellenerek hayvancılık sektörüne önemli katkılar yapılmış olacağının altını çizen ADSYB Başkanı Mehmet Sedat Güngör, “ADSYB olarak yetiştiricilerimiz ve hayvancılık sektörü için sektördeki gelişmeleri takip etmeye ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

KAYNAK : İHA

 http://www.milliyet.com.tr/adsyb-den-inekleri-ve-ureticileri-sevindiren-aydin-yerelhaber-1004346/

Diğer Haberler
ADSYB 500 BAŞLIK DAMIZLIK DÜVE MERKEZİ HAYVANCILIK TESİSİ İNŞAATI İHALESİ
ADSYB 500 BAŞLIK DAMIZLIK DÜVE MERKEZİ HAYVANCILIK TESİSİ İNŞAATI İHALE İDARİ ŞARTNAMESİ
2018 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR 2018/11460
2017 YILI MAZOT, GÜBRE, TOPRAK ANALİZİ VE YEM BİTKİLERİ DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLIYOR
ULUSLARARASI 6. AYDIN, TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI
T. C. ZİRAAT BANKASI VE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNCE TARIMSAL ÜRETİME DAİR DÜŞÜK FAİZLİ YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ KULLANDIRILMASINA İLİŞKİN KARARIN YÜRÜRLÜĞE KONULMASI HAKKINDA KARAR
2017 YILI 7-8-9 AY ÇİĞ SÜT DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR
2017 YILI ÇİĞ SÜT VE 2016 YILI BUZAĞI DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR
T. C. ZİRAAT BANKASI A. Ş. VE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNCE TARIMSAL ÜRETİME DAİR DÜŞÜK FAİZLİ YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ KULLANDIRILMASINA İLİŞKİN UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ ( TEBLİĞ NO: 2017/15 )’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ ( TEBLİĞ NO: 2017/24 )
DÜNYA SİMMENTAL FEDERASYONU’NUN 2017 YILI KONFERANSI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK
TÜM HABERLER
 SAYFA İŞLEMLERİ
Bu Sayfayı Yazdır
 SİTE İÇİ ARAMA
 EĞLENCE KÖŞESİ
Galeriyi gezmek için tıklayınız
 YAYINLARIMIZ
Tüm Yayınlarımız için tıklayınız