ISO 9001:2000 (TR1154QC)
Kalite Yönetim Sistemi
ADSYB' DEN“SIĞIRLARDA AYAK VE TIRNAK BAKIMI EĞİTİMİ” ADLI EĞİTİM PROJESİ

Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan bir proje hem sığırları hem yetiştiricileri sevindirirken hem de unutulmaya yüz tutmuş olan nalbantlık mesleğini yeniden cazip hale getiriyor. Proje kapsamında hayvan sağlığını önemli derecede etkileyen ayak ve tırnak bakımları bundan sonra eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılacak. Bunun yanında nalbantlar da artık sadece nal çakarak değil sığırların ayak ve tırnak bakımlarını yaparak da mesleklerini icra edecek.
Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (ADSYB), Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) 2015 yılı Teknik Destek programı Temmuz - Ağustos dönemi kapsamında başvurmuş olduğu “Sığırlarda Ayak ve Tırnak Bakımı Eğitimi” adlı eğitim projesi hibe almaya hak kazandı.
Hibe destek almaya hak kazanan “Sığırlarda Ayak ve Tırnak Bakımı Eğitimi” projesinin sözleşmesini GEKA Aydın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Armağan Aydın ile imzalayan ADSYB Başkanı Mehmet Sedat Güngör, bu proje ile Aydın’daki yaklaşık 326 bin sığırın periyodik ayak ve tırnak bakımının daha bilinçli olarak gerçekleştirileceğini söyledi.
Tüm canlılarda yaşam biçimi ve verimlilik esasının aslında birbirine benzediğini bu nedenle hayvanlarda da kişisel bakımın büyük önem arz ettiğini belirten Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör, “Eğitim projemiz Aydın başta olmak üzere tüm Ege bölgesi hayvancılığına katkı sağlayacak” dedi.
Sığırlarda Ayak ve Tırnak problemlerinin önemine değinen Başkan Güngör, ADSYB personelinin bu konuda alacağı eğitim ile birlik olarak yetiştiricilere daha iyi hizmet vereceklerini vurguladı. Sığırlardaki ayak ve tırnak problemlerine gereken önemin verilmesi ile süt verim kayıplarının engellenerek hayvancılık sektörüne önemli katkılar yapılmış olacağının altını çizen ADSYB Başkanı Mehmet Sedat Güngör, “ADSYB olarak yetiştiricilerimiz ve hayvancılık sektörü için sektördeki gelişmeleri takip etmeye ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

KAYNAK : İHA

 http://www.milliyet.com.tr/adsyb-den-inekleri-ve-ureticileri-sevindiren-aydin-yerelhaber-1004346/

Diğer Haberler
SOĞUTULMUŞ ÇİĞ SÜT TAVSİYE FİYATI 2 TL OLARAK BELİRLENDİ
HAYVANCILIK DESTEKLEME ÖDEMELERİ
AYDIN İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ 2019 YILI OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI
HAYVANCILIK DESTEKLEME ÖDEMELERİ
HAYVANCILIK DESTEKLEME ÖDEMELERİ
2019 YILI ÇİĞ SÜT DESTEĞİ VE SÜT PİYASASININ DÜZENLENMESİ UYGULAMA TEBLİĞİ ( NO: 2019/22 )
2019 YILINDA YAPILACAK ÇİĞ SÜT DESTEĞİ VE SÜT PİYASASININ DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN KARAR ( KARAR SAYISI: 817 )
2018 YILI EYLÜL-EKİM-KASIM AYLARI ÇİĞ SÜT DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLIYOR
TÜRKİYE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİNDE SÜT PİYASASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ADSYB 500 BAŞLIK DAMIZLIK DÜVE MERKEZİ HAYVANCILIK TESİSİ İNŞAATI İHALESİ
TÜM HABERLER
 SAYFA İŞLEMLERİ
Bu Sayfayı Yazdır
 SİTE İÇİ ARAMA
 EĞLENCE KÖŞESİ
Galeriyi gezmek için tıklayınız
 YAYINLARIMIZ
Tüm Yayınlarımız için tıklayınız